Dna moczanowa a kobieta w ciąży
Na szczęści rzadko zaobserwować można występowanie dny moczanowej u kobiet w ciąży. Według statystyk problem ten dotyczy mniej niż 1% kobiet. Ciąża w żadne sposób nie przyczynia się do powstawania czy też rozwoju tej choroby. Niestety dna moczanowa w ciąży może okazać się niebezpieczna. Kobiety najczęściej cierpią na dnę przed zajściem w ciążę.
Jak zagrożenia czyhają na młode mamy?
Jeśli u kobiety w ciąży zdiagnozowana zostanie dna moczanowa, trzeba liczyć się z tym, że może ona być powodem wielu komplikacji. Możemy mówić tu o wystąpieniu przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej, zakończenia ciąży cięciem cesarskim czy też stanu przedrzucawkowego.
Z powodu rzadkości występowania tego schorzenia u kobiet w ciąży, nie ma wystarczającej ilości badań klinicznych, które opisywałyby procedury postępowania w takich przypadkach. Z tej samej przyczyny trudno jest również stwierdzić jednoznacznie, które leki mogą zaszkodzić matce i nienarodzonemu dziecku.
Czym się leczyć?
Często stosowane przy tym schorzeniu niesteroidowe leki zapalne nigdy nie były stosowane u kobiet w ciąży, więc trudno zapewnić o bezpieczeństwie ich stosowania. Ponadto niektóre z nich, tak jak ibuprofen, mogą przyczynić się do wystąpienia wad rozwojowych płodu w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Kolchicyna natomiast nie jest wskazana dla kobiet ciężarnych oraz matek karmiących, ponieważ uważa się, że może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla płodu lub noworodka.
W związku z niewiedzą w tym temacie oraz możliwością ewentualnych powikłań leczenie farmakologiczne stosuje się jedynie w stanach zagrażających życiu matki. W przeciwnym razie zaleca się stosowanie innych metod terapii.
Natura po stronie zdrowia
Jakie więc metody leczenia można stosować? Doskonałym rozwiązaniem jest regularne spożywanie zjonizowanej wody alkalicznej, której jedną z właściwości jest wypłukiwanie ze stawów kryształków powstałych z krystalizowania się nadmiernej ilości kwasu moczowego w organizmie. Woda alkaliczna jest bezpieczna zarówno dla młodej mamy, jak i dla dziecka.
Aby zapewnić sobie stały dostęp do tej leczniczej substancji, najlepiej jest wyposażyć się w jonizator wody. Urządzenie to będzie przetwarzało wodę z kranu w wodę alkaliczną, które może pomóc tobie i całej twojej rodzinie w wielu schorzeniach.
Dlaczego właśnie woda alkaliczna? Jej właściwością nie jest jedynie wypłukiwanie kryształków moczanu z organizmu. Działanie wody alkalicznej w Europie znane jest od przynajmniej kilkudziesięciu lat. Odczyn wody alkalicznej jest zasadowy. PH naszego organizmu naturalnie również ma taki odczyn. Oczywiście występuje w pewnych częściach ciała odczyn kwaśny co jest zupełnie naturalne. Problem pojawia się wtedy, gdy zaburzona zostaje równowaga kwasowo – zasadowa w organizmie. Jest to źródło wielu problemów zdrowotnych, niezauważanych dolegliwości które znacznie obniżają jakość życia i prowadzą na przykład do chronicznego zmęczenia, stanów zapalnych, a także dny moczanowej, która swoje źródło ma właśnie w zakwaszeniu organizmu.
Pozbądź się skutków dny moczanowej – pij w domu wodę alkaliczną – tutaj kupisz swój jonizator wody.
Przez wprowadzanie środowiska zasadowego w organizmie, woda alkaliczna nie tylko eliminuje kryształki i sole kwasu moczowego, ale również pomaga wyrównać poziom pH i utrzymać równowagę kwasowo – zasadową, przez co zabiega nie tylko rozwojowi dny moczanowej, ale również innym chorobom.
Uzyskiwanie wody alkalicznej obecnie jest bardzo proste właśnie dzięki domowym jonizatorom wody. Poprzez proces elektrolizy, produkują one wodę jonizowaną. Z jej dobrodziejstw może korzystać, a nawet powinna, cała rodzina. Woda alkaliczna bowiem pomaga w leczeniu nie tylko dny moczanowej, ale również szeregu innych dolegliwości takich jak cukrzyca, kamica nerkowa, otyłość a nawet nowotwory.
Woda alkaliczna to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla kobiet w ciąży i praktycznie najskuteczniejsze. Nawet jeśli nie ma zdiagnozowanej dny moczanowej, a występuje już podwyższony poziom kwasu moczowego przed ciążą lub w trakcie jej trwania, warto wcześniej przeciwdziałać rozwojowi choroby i stosować właśnie wodę alkaliczną. W okresie ciąży organizm kobiety jest bardziej narażony na powikłania i niedobory wielu składników. Dlatego też tym bardziej należy zapobiegać. Uchroń się przed chorobą! Wypróbuj przeciw dnie moczanowej wodę alkaliczną z jonizatora.