Zespół chronicznego zmęczenia, nazywany również zespołem przewlekłego zmęczenia, to jedna ze współczesnych chorób, która dotyka coraz więcej osób. Często traktowana jest jako jedna z chorób cywilizacyjnych, ponieważ dopiero od niedawna notuje się wzrost zachorowań właśnie na tę przypadłość. Niestety wciąż brakuje informacji na jej temat, które byłyby potwierdzone pewnymi, rzetelnymi badaniami. Wiele danych na temat zespołu chronicznego zmęczenia wymaga jeszcze potwierdzenia i weryfikacji.
Kiedy zmęczenie staje się powodem do zmartwień?
Wiele osób bagatelizuje zmęczenie – uznaje je za niezbędny element codziennej rutyny, dowód ciężkiej pracy lub jeden ze skutków stresu i szybkiego trybu życia. Są to jedynie niektóre przyczyny, które mogą doprowadzić do powstania zespołu przewlekłego zmęczenia. Objawy rozwoju choroby również bywają ignorowane przez wiele osób, a często zupełnie z nią nie kojarzone. Tymczasem, jeśli zmęczenie utrzymuje się ponad pół roku, jest to wyraźny powód do niepokoju. Nie chodzi tu jedynie o osłabienie organizmu i uczucie senności. Równie niepokojącymi objawami mogą być apatia, utrzymujący się zły nastrój, zniechęcenie, drażliwość oraz wyraźne problemy z koncentracją.
Co może pomóc?
Badania nie wskazały jeszcze skutecznego sposobu leczenia tej przypadłości, jednak sugerują, że zmiana trybu życia, a przede wszystkim dieta bogata w witaminy oraz wzmożona aktywność fizyczna, są skutecznymi sposobami na walkę z jej objawami i mogą przynieść chorym wyraźną ulgę. Innym sposobem na poprawę stanu zdrowia jest leczenie farmakologiczne.
Woda alkaliczna pomoże Ci odzyskać siły
Spożywanie większej ilości wody również może pomóc w walce z zespołem chronicznego zmęczenia. Doskonałe oczyszczenie organizmu, które zapewnia, dzięki swoim właściwościom, woda jonizowana, powoduje poprawę samopoczucia i dodaje energii. Spożywanie „wody żywej” we własnym domu jest teraz jeszcze prostsze. Wystarczy zakupić jeden z jonizatorów na stronie naszego sklepu internetowego, aby cieszyć się ze wszystkich korzyści, jakie wynikają z picia wody alkalicznej. To pierwszy krok do odzyskania radości z życia.